Не впевнений, що всі мандрівники чули про такі населені пункти як Шегині та Медика, але ті хто мандрували по Євроcоюзі бюджетно скоріш за все так. Це звичайні села прикордоння, але відомі вони через те, що саме поміж ними розташований  пункт пропуску через державний кордон України на кордоні з Польщею. Головною особливістю цього пункту пропуску є те, що тут можна перетинати кордон пішки, а найближче місто Перемишль (Пшемисль) розташоване за 12 кілометрів від кордону. Цей пункт пропуску вигідний не лише для тих, хто хоче поїхати до Польщі на закупи, а й для туристів та мандрівників, адже з Перемишля дуже легко можна добратися до Ряшева (Жешува), а звідти можна доїхати в будь-яку точку Польщі автобусом чи потягом. В даній статті буде розглянуто як можна перетнути кордон з Польщею в цьому пункті пропуску.

1. Добираємося до Львова

Найкраще в Польщу вирушати зі Львова, тому що тут і автобусів найбільше, і можна під’їхати під самий кордон, тому рекомендую почати свою подорож з цього міста.

2. Добираємося до кордону

2.1.Найбюджетніший варіант добирання до кордону пропонує УкрЗалізниця. Всього за 14 гривень електричка Львів-Мостиська II довезе вас із Приміського вокзалу міста Львова до станції Державний Кордон. Львівський приміський вокзал розташований поруч із основним. Рекомендую запитати у довідці чи у людей. Електричка рушає зі Львова о 5:17, 9:00, 13:45, 17:44, 19:50, 20:50. Назад електричка рушає о 5:02, 6:15, 8:05, 12:49, 20:27. На станції Державний Кордон можна скористатися маршруткою, яка довезе прямо до пункту пропуску за 2 гривні або ж можна дійти пішки за 22 хвилини.

Шегині
2.2. По праву сторону від входу в головний вокзал міста Лева розташований невеличкий автовокзал. Звідти постійно від ранку до вечора курсують маршрутки Львів-Шегині із інтервалом в 20-30 хвилин. Ціна проїзду на сьогоднішній день (літо 2016) складає 34 гривні. Маршрутка привозить вас до автостанції Шегині звідки до кордону залишається лише повернути наліво і пройти ще 100 метрів.

3. Перетинаємо кордон

3.1. Найбюджетніший варіант перетину кордону – перехід пішки. Проблема лише в тому, що мешканці, які проживають в 30-ти кілометровій зоні від кордону мають право перетинати кордон без віз, тому вони постійно носять контрабанду через кордон, щоб перепродати в Польщі. Ці люди створюють дуже великі черги і тисняву, тому це дуже незручно. В середньому перехід триває 1-2 години, якщо є багато людей. Вигідно перетинати кордон пішки в час різдвяних та великодніх вихідних. Найбільші черги в суботу та неділю.

До 4 серпня 2016 року перетинати кордон пішки дуже зручно, тому що Польща тимчасово скасувала малий прикордонний рух і мешканці 30-ти кілометрової зони не мають права перетинати кордон без віз. Якщо черга дуже велика, а ви спішите на автобус, потяг, літак то попросіть прикордонника вас пропустити без черги і він допоможе вам пройти або ж зможе пропустити через коридор для громадян Шенгену. Зазвичай після 18-ї години ніяких черг немає, а тому хорошим рішенням є перетнути кордон ввечері, доїхати до Перемишля, а зранку продовжити дорогу.

3.2. Якщо на пішому кордоні велика черга, а у вас є зайві 50 гривень тоді набагато ефективніше почекати автобуса, який буде їхати через кордон і попроситись, щоб ваc перевезли. Така послуга коштує 50 гривень і це буде швидше ніж переходити пішки.

4.Добираємося до Перемишля

Одразу після перетину кордону щопівгодини їздять маршрутки до Перемишля. Ціна проїзду – 2 злотих. Автобус прибуває позаду залізничного вокзалу Перемишль Головний (Dworzec PKP Przemyśl Główny). Потрібно спуститися в підземний перехід і вийти до приміщення вокзалу та центру міста. З вокзалу їздять потяги до Ряшева (Жешува) звідки можна добратися по всій Польщі за допомогою автобусів чи потягів. Квиток на потяг до Ряшева коштує 10,5 злотих, його можна придбати вже всередині потягу. З Ряшева (Жешува) можна потрапити в будь-яке велике місто Польщі зарезервувавши наперед квиток на одному із сайтів polskibus.comluxexpress.euneobus.plalbatrosbus.pl.

Pociag&PolskiBus
Потяг Перемишль – Ряшів та Польський Бус до Варшави

Не сиди вдома, мандруй! Якщо в тебе ще немає шенгенської візи то читай статтю тут.

One thought on “Як дешево потрапити в Польщу

  1. Pingback: Як дешево подорожувати автобусами по Європі | goaway.com.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This

Не забудь поділитися

Не забудь поділитися з друзями!