Для більшості українців користуватися авіатранспортом виглядає великою розкішшю і вони ніколи цього не роблять, проте якщо тільки в’їхати в яке-небудь місто з населенням двісті тисяч людей в шенгенській зоні можна одразу буде користуватися лоукостами. Лоукост (від англ. lowcost) – це авіакомпанія, яка заманює клієнта дешевими квитками, а тому намагається впарити йому пакет своїх послуг, щоб заробити гроші. Іншими словами шукають людину, яка б купила пакет послуг і відповідно залишила компанії більше грошей. Але не треба розчаровуватися, якщо обережно користуватися лоукостами то можна суттєво зекономити на перельоті. Переліт в Норвегію за 9€, хочете? Це не жарти, а реальність. Можу точно це стверджувати, адже літав цим літаком і буду ще летіти у вересні цього року. Лоукост компанії є по всьому світу і є декілька причин чому вони можуть собі дозволити такі дешеві квитки. По-перше, ці компанії не перевозять на літаках запасне пальне, що зменшує їх вагу, а відповідно і витрати на пальне на цьому рейсі. Саме це було проблемою при авіакатастрофі літаку компанії Fly Dubai біля Ростова-на-Дону. Пілот просився на посадку, щоб зекономити пальне і не летіти у сусідній аеропорт, але погодні умови зашкодили нормальній посадці. По-друге, лоукост компанії продають вам реально дешеві квитки, але цілком можливо, що для того щоб перевезти багаж вас попросять заплатити у 5-6 разів більше ніж за сам квиток. По-третє,  лоукост компанії використовують дешеві в оренді летовища, котрі зазвичай розташовані далеко від міст, а тому добирання до міста може коштувати дорожче за квиток і звісно ж лоукост компанія запропонує вам трансфер до міста з аеропорту і на цьому наварить гроші. Наприклад, аеропорт Осло Санефьорд Торп знаходить за 120 км від Осло, але лоукост компанія WizzAir все одно продає квитки туди як до Осло, а оскільки Норвегія дуже дорога країна то якщо ви вирішили зекономити на польоті, вам все одно доведеться дорого добиратися до міста. І запам’ятайте, халява у лоуксот компаніях є лише тоді, коли ви купуєте квитки заздалегідь, в акційні дні або ж маєте яку-небудь додаткову знижку.

Отже, як знайти дешеві авіаквитки по Європі.  Можна користуватися skyscanner.com, але він не завжди знаходить найдешевші квикти. Тому раджу шукати квитки напряму на сайтах лоукост компаній. Можу виділити 7 великих лоукост компаній за допомогою яких можна дістатися в будь-яку точку Європи і не тільки: ірландська RyanAir, угорська WizzAir (яка до війни мала навіть українське відділення), великобританська EasyJet, норвезька  Norwegian, іспанська Vueling, іспанська Volotea, латвійська AirBaltic. Norwegian навіть літає на Шпіцберґен, тому ще обов’язково мене занесе і туди.  Всі вони мають різні умови і правила, тому треба їх обережно читати і виконувати інакше доведеться летіти втридорога. У деяких з них є напрямки по яких завжди багато людей, тому перші білети продають практично за безцінь. Також у лоукост компаній часто бувають акції коли можна купити квитки із знижкою, або три за ціною двох.Я зупинюся на двох найдешевших компаніях Wizz Air і Ryan Air, котрі по кишені навіть студенту. Коли я був студентом то за допомогою цих компаній подорожував до Норвегії, Голандії та Бельґії.

wizz
На фоні літака компанії Wizz Air в Норвегії

Wizz Air – доволі відома українцям угорська авіакомпанія, яка донедавна мала своє українське відділення, але у зв’язку з інфляцією, що принесла війна ця компанія поступово почала втікати з нашого монополізованого Коломойським авіа простором. Вона все одно літає до Жулян, а тому нею можна доволі дешево добратися до Катовіце, Будапешту чи Вільнюса звідки Wizz Air має багато рейсів. Дуже важливо вибрати безкоштовний ручний багаж при покупці квитка, адже якщо ви цього не зробите то доведеться платити штраф при посадці. Також дуже важливим є зробити так званий чек-ін (реєстрація на рейс), який в даної компанії проходить онлайн від 30 днів до 6 годин до польоту. Якщо цього не зробити також буде дуже дорогий штраф, який може бути дорожчий ніж сам квиток. Тому при покупці квитка не забудьте вибрати, що вибудете реєструватися на рейс в інтернеті. Раджу підписатися також на розсилку Wizz Air, адже бувають акції коли знижки на всі квитки 20%. Також дуже крутою штукою є Wizz Discount Club, яку я дуже хочу спробувати. Вартість членства WIZZ Discount Club коштує 29,99€ на рік і ви отримаєте такі переваги:

Умови Wizz Discount Club

Тобто, зі знижкою в 10 € на кожен рейс ви відіб’єте ціну членства вже за три польоти.

Ryan Air ірландська компанія конкурент Wizz Air. Часто вони літають з одних і тих самих аеропортів і мінімальна ціна на рейс така сама. Щоб купити квиток Ryan Air треба бути також обережним, щоб не купити нічого зайвого і не забути про реєстрацію на рейс. Відмінністю від Wizz Air є хіба що можливість взяти дві речі в ручний багаж, а також те, що Ryan Air має дуже багато рейсів до рідного Дубліна, який для багатьох українців далі залишається незвіданою землею через необхідність ірландської, а не шенген візи.

Я на фоні літака компанії Ryan Air в Голандії
На фоні літака компанії Ryan Air в Голандії

Щоб скористатися послугами лоукост компаній українцям найвигідніше користуватися аеропортами Кракова, Варшави, Катовіц, Будапешту та Вільнюса. Зазвичай лоукост компанії літають і до менших міст із населенням більше ніж 200 тисяч мешканців, але тут можна знайти всього декілька рейсів. Як добиратися до аеропортів з України описано в наступній статті.

3 thoughts on “Що таке лоукост і з чим його їдять або як дешево літати по Європі

  1. Pingback: Як дешево подорожувати автобусами по Європі | goaway.com.ua

  2. Pingback: Як дешево добиратися до аеропортів у шенгенській зоні | goaway.com.ua

  3. Pingback: Як безкоштовно відвідати найдорожчу країну світу або короткий путівник по Норвегії | goaway.com.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This

Не забудь поділитися

Не забудь поділитися з друзями!