Одна із читачок goaway.com.ua слушно підмітила, що ціна інтернету закордоном висока, а зв’язуватися із рідними потрібно. Де знайти дешевий інтернет – невідомо. Саме тому я вирішив виправити це і написати статтю про те, де я беру інтернет у мандрах.

  1. МакДоналдс

Усі без виключення кафе МакДонаслдс мають безкоштовний Wi-Fi. Якщо ви знайшли такий, де не має, повідомте будь ласка мені його адресу. В людних місцях буває навіть декілька готспотів. Важливо тільки пам’ятати, що дуже часто вам необхідно залогінитися на сайті МакДоналдс, тому спершу необхідно увійти в браузер, а вже потім користуватися програмами типу Facebook чи Instagram. Ще одним чудовим плюсом є те, що тут завжди можна підзарядити гаджети. Мене особисто ніколи не просили піти геть, навіть якщо я нічого не замовляв. Винятком хіба були рази, коли я спав чи було занадто багато відвідувачів. Також чудовим плюсом є те, що іноді Мак розташований поруч заправки на автобані. Це відмінність, тому що в Україні Мак є навіть не у всіх обласних центрах.

  1. Вокзали, аеропорти

Ще одним бонусом є те, що на вокзалах та аеропортах зазвичай є Wi-Fi. Якщо не на самому вокзалі, то в якому-небудь закладі. Коли мені довелося ночувати на вокзалі в нудному місті Радом в Польщі, то я півночі зависав на ноутбуці і втикав влоги на youtube.

  1. WiFi Map

WiFi Map – це чудовий додаток, який розроблений для того, щоб обмінюватися паролями від Wi-Fi. По суті кожен користувач може додати пароль, а всього користувачів 30 мільйонів. Тому, якщо ви плануєте подорож і вам потрібен буде безкоштовний інтернет в місті – зареєструйтеся в WiFi Map (або ж залогіньтеся через Фейсбук) і скачайте паролі до міста, в якому плануєте перебувати. Недоліком хіба що може бути те, що паролі періодично змінюють в деяких місцях, але туристичні міста зазвичай добре покриті Wi-Fi. Завантажити додаток можна на GooglePlay чи на iTunes.

  1. Торгові центри

Дуже часто можна знайти безкоштовний Wi-Fi у торгових центрах. Наприклад, це легко можна зробити у торговому комплексі Zlote Terasy поруч із вокзалом Варшава Центральна. Торгові комплекси є всюди, і навіть за містом, тому дуже легко це зробити. Одного разу пані водій, котра везла мене до Праги заїхала в IKEA перед тим, як заїхати в Прагу. Вона ходила і вибирала собі шафу в той час, як я зависав в неті і писав до друзів. Потім я їй успішно допомагав пакувати покупки і був дуже радий, що став їй корисним, а мене вже чекали в місті.

  1. Заправки

За містом можна знайти Wi-Fi, а саме на заправках. Вони мають чим порадувати мандрівників: іноді при них є кафе, що мають Wi-Fi, іноді самі заправки його мають. Все що потрібно – це не бути сором’язливим і запитати у працівників пароль, якщо він є.

  1. Автобуси, потяги

Це вже стандарт, що міжміський автобус будь-якої приватної компанії обладнаний безкоштовним Wi-Fi. Іноді він може працювати не дуже добре, але все ж це дуже круто, що це вже стандарт. Також можна спробувати пошукати Wi-Fi у потягах. Я був дуже здивований, коли в Угорщині у досить пошарпаній електричці знайшов Wi-Fi. Він тоді був мені не потрібний, але це все одно було кльово. В той час, як у прикольних потягах DB, інтернету немає ніде.

  1. Туристичні інфоцентри

Зазвичай, в туристичних місцях дуже легко знайти інфоцентр для туристів і це ще одне місце, де можна знайти безкоштовний інтернет. Яскравий приклад –  Preikestolen. Здається, що це край Землі, але перед початком пішохідного підйому там розташований пункт Preikesyolhytta

  1. Тиняючись по місту.

У вас немає скачаних паролів в програмі Wi-Fi Map, паролів для міста, в якому ви знаходитесь, а всі точки доступу навколо вас запаролені? Навіть це не біда. Якщо ви бачите заклад із Wi-Fi, то можна сміло в нього заходити і попросити у працівників пароль. Дуже часто вони допомагають мандрівникам, тому з радістю з вами поділяться ним.

  1. Незвичні місця.

Коли нас з другом випадково вписали полісмени в Норвегії у містечку Санефйорд, то вони пропонували нам тепло та диван, але виявилося, що у їхньому відділку, крім дивану та тепла, є ще й безкоштовний Wi-Fi, який допоміг нам написати про цю неймовірну пригоду у Facebook та Instagram.

Тому вдалих мандрівок, і не забувайте, що варто заходити в інтернет, щоб повідомити рідних про ваше місцезнаходження.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This

Не забудь поділитися

Не забудь поділитися з друзями!