Рим – це вічне місто в якому варто побувати кожному. Тут збережена левова частка людської історії та цивілізації. Для того щоб повністю описати це місто не вистачило б паперу, чорнила, букв та слів. “Про що не пиши, ніяк не помістиш” – сказав про Рим відомий український письменник Юрій Андрухович у своєму прекрасному “Лексиконі інтимних міст”. Одразу ж відмічу що це є ТОП-10 серед тих місць де я побував, тому багато чудових місць залишились поза моєю увагою. Якщо бажаєте щось добавити то пишіть в коментарях. Крім того, у список не включено відомі храми Риму, адже офіційно це територія іншої держави під назвою Ватикан та й всі й так знають що це.

1. Вітторіано

Вітторіано
Це гігантський монумет на честь першого короля об’єднаної Італії Віктора Еммануїла II. Він розташований поміж площею Венеції та Капітолійським пагорбом. Будувати його завершили у 1925 році тому історична цінність даного об’єкту в порівнянні із іншою архітектурою Риму невелика. Зате ця будівля дуже висока і тому піднявшись на її дах за 7 євро можна потрапити на найкращий оглядовий майданчик Риму. Із Вітторіано можна побачити: палац Бонапарта, форум Траяна, театр Марчелло, Римський форум, палац Венеції, Колізей, базиліку Сан Марко, палац сенаторів та й в загалі весь Рим. Саме тому побачивши все це з неба одразу хочеться спустится на землю і розгледіти зблизька.

2. Римський форум

Римський форум
Це найдавніша площа в Римі. Вона виконувала і функцію ринку, і функцію коміціуму, і функцію курії (замість засідань Сенату), тому завжди відігравала важливе сусупільне значення. Тут можна зустріти прадавні церкви поруч із класичними римськими колонадами, котрі стоять тут уже понад 2000 років.
Форум, розташований у долині між трьома пагорбами – Палатин, Капітолій і Есквілін, в давні часи був пустинною болотистою місцевістю, яка була осушена Після осушення області почалося будівництво Форуму, одна частина якого призначалася для крамниць, інша – для публічних церемоній, релігійних свят, проведення виборів у канцелярію і магістрати, для ораторських трибун і винесення вироків засудженим.

3. Колізей

Колізей
Практично всі люди котрі проживають у Європі бачили на фото Колізей або ж чули колись про нього. Про нього не чули лише ті відлюдники котрі проживають в горах без інтернету та телебачення. Це мрія багатьох людей побувати тут, сфотографуватися біля нього, винести камінець із середини Колізею як справжній варвар. Існує неперевірена інформація, що вночі приїжджає самоскид із камінням котре спеціально завозять щоб туристи забирали його, а не колупали стіни Колізею. Колізей названий в честь статуї Нерона котру називали Колоссо. Збудований у 80 році. Цей амфітеатр і в сучасному світі буде вважатися великим, адже його місткість 50 тис. глядачів, що означає що якби люди не цінували архітектуру то спокійно відреставрували б Колізей і грали б уньому футбол, але на щастя ще не все так сумно. Поруч розташована арка Константина котру також варто побачити, адже збудували її доволі давно, а саме в 315 році.

4. П’яцца дель популо

П'яцца дель популо
З італійської перекладається як “Площа людей”. Особливістю цієї площі є те що на північ від неї тягнеться Фламінієва дорога – дорога котрою більшість людей потрапляє в Рим. На південь же йде три давні вулиці: Бабуїн – в сторону площі Іспанії, Корзо – в сторону площі Венеції та Ріпетта – до мавзолею Октавіна Августа. Особливо гарно площа виглядає із оглядового майданчику на пагорбі Пінчіо із котрого крім площі видно дуже велику частину Риму.

5. Фонтан ді Треві

Фонтан ді Треві
Найбільший та найвідоміший фонтан Риму де ніжноблакитний колір води у поєднанні із прекрасними скульптурами та музикою води заспокоює. Єдиним недоліком є те що тут завжди багато туристів. Існує легенда що якщо стати спиною до фонтану ді Треві, загадати бажання та кинути монети через плече то воно обов’язково збудеться. Центральне місце у фонтані займає фігура Нептуна, що стоїть на колісниці у вигляді раковини, запряженої парою морських коней, яких ведуть двоє тритонів.

6. П’яцца Іспанії

Площа Іспанії
Площа названа в честь Іспанії, оскільки саме тут розташоване посольство цієї держави. Площа являє собою 2 нерівних трикутники. Відома площа є іспанськими сходами, що ведуть до церкви Триніта деї Монті та фонтаном Баркачча у вигляді човна, що розташований перед сходами. Квартали навколо площі Іспанії є центром римської моди. Найвідоміші італійські бренди представлені бутіками, що розташовані на вулиці, яка починається із площі.

7. Пантеон

Пантеон
Давньоримський храм в котрому оселилась церква. Саме тут похований Рафаель та два королі Італії. Особливістю Пантеону є кругла дірка в даху діаметром 9 метрів при цьому зроблена вона так, що тепле повітря не дозволяє потрапляти воді всередину храму якщо йде дощ. Тобто крім того що це історична архітектурна пам’ятка – це ще й пам’ятник давньоримській науці, яка змогла втілити в реальність такий архітектурний об’єкт.

8. Ринок Кампо де Фьорі

Ринок Кампо де Фьорі
Найстаріший ринок Риму котрий зберігає свою привабливість поруч із тим що навколо дуже багато відходів продуктів або ті які випадково впали. Юуквально перекладається як поле квітів і не знаю чи тут можна насолодитися запахом квітів, зате тут можна знайти всі види пасти, насолодитися запахами будь-яких прянощів та скуштувати будь-який фрукт. Особливістю цього ринку є те, що в центрі стоїть статуя, котра нагадує про сумне минуле цього місця: довгий час тут влаштовувалися публічні страти, а пам’ятник належить Джордано Бруно – філософу котрого спалили саме на цій площі 17 лютого 1600 року.

9. П’яцца Навона

П'яцца Навона
Разбудована на місці цирку Доміціана. З XV століття до 1869 тут знаходився міський ринок. Площа цікава як своєю архітектурою, так і фонтанами. найвідомішим із них є фонтан чотирьох рік (Берніні, 1651 р.) 4 статуї з яких тече вода символізують головні річки чотирьох частин світу — Ніл, Ганг, Дунай та Ла-Плату. Крім того тут розташована прекрасна церка Святої Агнеси.

10. Замок Святого Ангела та міст Святого Ангела

Замок Святого Ангела
Вулицю котра з’єднує Ватикан та замок Святого Ангела зробили штучно у 1936 році, а раніше там були будинки. Так от при якому-небудь нападі на Ватикан папа перебігав по стінах до замку Святого Ангела і міг там переховуватись стільки, скільки потрібно. Крім того, замок спочатку був гробницею, потім замком, резиденцією пап, сховищем їх цінностей і одночасно в’язницею. Побудований у 139 році.
Крім того, поруч із замком розташований міст Святого Ангела із мармуровоми скульптурами ангелів із якого відкривається прекрасний вид на Тибр.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pin It on Pinterest

Share This

Не забудь поділитися

Не забудь поділитися з друзями!